Free Joomla Template by Discount Justhost

Nimbus 4 10,5m

Maketa Nimbus 4 v měřítku 1:2,5 s rozpětím křídla 10,5m je absolutní špičkou ve své kategorii. Tento  větroň vypadá jako skutečné letadlo, obzvláště při průletech v malých výškách při vysokých rychlostech. Pilotáž a správné seřízení klapek po celém rozpětí vyžadují od svého majitele značné zkušenosti. Velikost modelu a jeho výkony umožňují létat ve velkých výškách a provádět dlouhé přeskoky mezi stoupavými proudy. Přistání ve vyšším porostu je vzhledem k velkému rozpětí nebezpečné. Model lze startovat i přímo z ruky ze svahu při protivětru.

Trup Nimbusu 4 je vyroben ze sklolaminátu. Kabina je vybavena sklolaminátovou sedačkou a překryt se otevírá odklopením nahoru tak, jako u opravdového větroně. Na přání zákazníka může být kabina vybavena nadstandardně, tj. mít potahy na sedačky, vypolstrované bočnice trupu, řídící páky, palubní desky, mikrofony a mapy.

  Šestidílné křídlo se skládá ze sklolaminátu uhlíku a sendvičového materiálu Herex. Křídlo má karbonový nosník, aby byla zajištěna jeho dostatečná pevnost a pružnost a zároveň zachován vzhled opravdového letadla. Části křídla jsou spojeny prodlouženými nosníky . Dělitelnost křídla je výhodou při skladování a převozu. Křídlo má vztlakové klapky.

Nimbus 4 je vybaven vzdušnými brzdami, zatahovacím podvozkem a vypínačem vlečného lana. Model je standardně opatřen původní imatrikulací skutečného větroně. Na přání zákazníka lze změnit barvu nebo celé označení modelu.

Model Nimbus 4 s rozpětím 10,5m může být upraven na motorovou verzi osazením Elickerovou výklopnou jednotkou. Na přání zákazníka můžeme trup modelu pro instalaci pylonu pouze připravit, tj. vyřezat do trupu otvor a osadit jej dvířky, nebo můžeme jednotku kompletně nainstalovat.

Nimbus 4 se základním vybavením vyžaduje osazení desíti (13) servopohony, tj. výškovka, směrovka, křidélka, vztlakové klapky, brzdy, zatahovací podvozek a vlečné zařizení. Jeden (1) servopohon navíc pak vyžadují funkce výklopné jednotky, pokud je model upraven na motorovou verzi.


    

Maloobchodní cena s DPH

 

Model č. Vybavení Cena + 21% DPH
GPNIM 10,5m RLG Brzdy, zatahovací podvozek, vypinač vlečného lana CZK 148 500.-

* Požadujete-li informace o cenách nadstandartního vybavení a příslušenství, či chcete li si vyžádat náš velkoobchodní ceník a obchodní podminky, prosim kontaktujte nás na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Měřítko: 1:2,5
Rozpětí křídla: 10 500 mm
Délka: 3 132mm
Plocha křídla: 250 dm²
Profil křídla: HQ 3/16-3/14 mod.
Zatížení: od 96 g/dm²
Při hmotnosti: cca 24 000 g
Zdatnost pilotáže: Pokročilá