Free Joomla Template by Discount Justhost

Nimbus 4D 7m

Maketa Nimbus 4D v měřítku 1:3,75 s rozpětím křídla 7,06m je absolutní špičkou ve své kategorii. Tenhle dvojsedadlový větroň vypadá jako skutečné letadlo, obzvláště při průletech v malých výškách při vysokých rychlostech. Pilotáž a správné seřízení klapek po celém rozpětí vyžadují od svého majitele značné zkušenosti. Velikost modelu a jeho výkony umožňují létat ve velkých výškách a provádět dlouhé přeskoky mezi stoupavými proudy. Přistání ve vyšším porostu je vzhledem k velkému rozpětí nebezpečné. Model lze startovat i přímo z ruky ze svahu při protivětru.

Trup Nimbusu 4D je vyroben ze sklolaminátu. Kabina je vybavena dvěmi sklolaminátovými sedačkami a překryt se otevírá do boku tak, jako u opravdového větroně. Na přání zákazníka může být kabina vybavena nadstandardně, tj. mít potahy na sedačky, vypolstrované bočnice trupu, řídící páky, palubní desky, mikrofony a mapy.

Čtyřdílné křídlo se skládá z polystyrénu, sklolaminátu a dýhy abachi, a celé je pokryto bílou nažehlovací fólií ORACOVER. Na přání zákazníka lze křídlo namísto potahu nalakovat. Křídlo má karbonový nosník, aby byla zajištěna jeho dostatečná pevnost a pružnost a zároveň zachován vzhled opravdového letadla. Části křídla jsou spojeny kruhovou ocelí o průměru 12mm. Křídlo je pak připojeno k trupu pomocí kruhové oceli o průměru 18mm a jišteno dvěmi monobloky. Dělitelnost křídla je výhodou při skladování a převozu. Křídlo má vztlakové klapky.

Nimbus 4D je vybaven vzdušnými brzdami, zatahovacím podvozkem a vypínačem vlečného lana. Model je standardně opatřen původní imatrikulací skutečného větroně. Na přání zákazníka lze změnit barvu nebo celé označení modelu.

Model Nimbus 4D s rozpětím 7m může být upraven na motorovou verzi osazením Elickerovou výklopnou jednotkou o velikosti 18 palců. Na přání zákazníka můžeme trup modelu pro instalaci pylonu pouze připravit, tj. vyřezat do trupu otvor a osadit jej dvířky, nebo můžeme jednotku kompletně nainstalovat.

Nimbus 4D se základním vybavením vyžaduje osazení desíti (10) servopohony, tj. výškovka, směrovka, křidélka, vztlakové klapky, brzdy, zatahovací podvozek a vlečné zařizení. Jeden (1) servopohon navíc pak vyžadují funkce výklopné jednotky, pokud je model upraven na motorovou verzi.

  

Maloobchodní cena s DPH

 

Model č. Vybavení Cena včetně 21% DPH
KVNIM 7m RLG Brzdy, zatahovací podvozek, vypinač vlečného lana CZK 52528.-
KVNIM 7m RLG CC Brzdy, zatahovací podvozek, vypinač vlečného lana, nadstandartní kabina CZK 55014.-
KVNIM 7m L RLG Brzdy, zatahovací podvozek, vypinač vlečného lana, lakované křídlo CZK 59109.-
KVNIM 7m L RLG CC Brzdy, zatahovací podvozek, vypinač vleč. lana, lakované křídlo, nadstandartní kabina CZK 62821.-

* Požadujete-li informace o cenách nadstandartního vybavení a příslušenství, či chcete li si vyžádat náš velkoobchodní ceník a obchodní podminky, prosim kontaktujte nás na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Měřítko: 1:3,75
Rozpětí křídla: 7 060 mm
Délka: 2 309 mm
Plocha křídla: 119 dm²
Profil křídla: HQ 3/16-3/14 mod.
Zatížení: 100,8 g/dm²
Při hmotnosti: cca 12 000 g
Zdatnost pilotáže: Pokročilá

 

Technická data krabice
Délka: 2385 mm
šířka: 380 mm
Výąka přední části: 380 mm
Délka prolisu na směrové kormidlo: 500 mm
Váha prázdné krabice: cca 6500 g
Cena včetně 21%DPH: CZK 18082,-

Z vlastních zkušeností s dopravou a přenášením modelu víme, jak jsou tyto náchylné k mechanickému poškození. Látkové vaky neposkytuji dostatečnou ochranu modelu před mechanickým poškozením. Proto jsme rádi, že jsme jako první ve světě vyvinuli bezpečné celolaminátové přepravní krabice, které jsou obdobou skutečného transportního vozu Cobra. V současné nabídce máme menší transportní bednu s popruhem přes rameno pro modely do 3 000mm nebo větší přepravní trajlery na kolečkách pro modely do 4 800mm a 6 000 mm.

Celolaminátový transportní trajler Cobra s kolečkama, vhodný pro většinu maket větroňů do
6 000 mm