Free Joomla Template by Discount Justhost

Discus 2b 4m

Celolaminátový Discus 2b je akrobatická dálkově ovládatelná maketa větroně v měřítku 1:3,75. Křídlo má rozpětí 4 000 mm a je navíc standardně opatřeno winglety.

Trup Discusu 2b je vyroben ze sklolaminátu. Kabina je vybavena sklolaminátovou sedačkou. Na přání zákazníka může být kabina vybavena nadstandardně, tj. mít potahy na sedačku, vypolstrované bočnice trupu, řídicí páky, palubní desku, mikrofon a mapu. Překryt se otevírá do boku jako u skutečného letadla.

Sendvičové křídlo je vyrobeno ze skla a sendvičového materialu Herex. Nosník je tvořen skelným rovingem a laminátovou sendvičovou stojnou z balsovou výplní. Uchycení křídel na trup je provedeno prodlouženým nosníkem zajištěným čepem.

Discus 2b je vybaven Schempp-Hirth brzdami, vypínačem vlečného zařízení a zatahovacím podvozkem. Namísto zatahovacího přistávacího podvozku je možno model nadstandardně osadit zlamovacím zatahovacím podvozkem, tedy takovým, jaký mají skutečná letadla. Model je standardně opatřen původní imatrikulací skutečného větroně. Na přání zákazníka lze změnit barvu nebo celé označení modelu.

Maketa Discusu 2b může být upravena na motorovou verzi osazením Elickerovou výklopnou jednotkou o velikosti 14 nebo 16 palců. Na přáni zákazníka můžeme trup modelu pro instalaci pylonu pouze připravit, tj. vyřezat do trupu otvor a osadit jej dvířky, nebo můžeme jednotku kompletně nainstalovat.

Discus 2b se základním vybavením vyžaduje osazení osmi (8) servopohony, tj. výškovka, směrovka, křidélka, brzdy, zatahovací podvozek a vypínač vlečného zařízení. Jeden (1) servopohon navíc pak vyžaduje funkce výklopné jednotky, pokud je model upraven na motorovou verzi.

Maketu Discus 2b lze snadno přepravovat a skladovat v celolaminátové přepravní bedně Cobra s kolečkama, kterou jsme pro větroně této velikosti vyrobili.

      

Maloobchodní cena s DPH

 

Model č. Vybavení Cena včetně 21% DPH
KVD2 FRLG Brzdy, zlamovací zatahovací podvozek, nástavce, vypínač vlečného lana CZK 41653 .-
KVD2 FRLG CC Brzdy, zlamovací zatah.podvo., nastavce, vypinač vlečn.lana, nadstandartní kab. CZK 45635 .-

* Požadujete-li informace o cenách nadstandartního vybavení a příslušenství, či chcete li si vyžádat náš velkoobchodní ceník a obchodní podmínky, prosím kontaktujte nás na emailové adrese:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Měřítko: 1:3,75
Rozpětí křídla: 4 000 mm
Délka: 1 810 mm
Plocha křídla: 71 dm²
Profil křídla: HQ 3/15-14 mod.
Zatížení: 84,5 g/dm²
Při hmotnosti: cca 6 000 g
Zdatnost pilotáže: Středně pokročilá

 

Technická data krabice
Délka: 2000 mm
šířka: 310 mm
Výška přední části: 300 mm
Délka prolisu na směrové kormidlo: 415 mm
Váha prázdné krabice: 5300 g
Cena včetně 21%DPH: CZK 15491,-

Z vlastních zkušeností s dopravou a přenášením modelu víme, jak jsou tyto náchylné k mechanickému poškození. Látkové vaky neposkytuji dostatečnou ochranu modelu před mechanickým poškozením. Proto jsme rádi, že jsme jako první ve světě vyvinuli bezpečné celolaminátové přepravní krabice, které jsou obdobou skutečného transportního vozu Cobra. V současné nabídce máme menší transportní bednu s popruhem přes rameno pro modely do 3 000mm nebo větší přepravní trajlery na kolečkách pro modely do 4 800mm a 6 000 mm.

Celolamínátový transportní trajler Cobra s kolečkama, vhodný pro většinu maket větroňů do 4 850 mm.